A fogyás problémáját rengeteg tényező befolyásolja: genetika, életstílus, tudatosság stb. de a legtöbben ott buknak el, hogy nem igazán tudják, hogy melyik étel milyen tápanyagokat tartalmaz, mit érdemes kerülni és mit nem a sikeresebb fogyás érdekében.
Sokan nem tudják, hogy az előttük lévő étel mennyi cukrot, szénhidrátot, zsírt tartalmaz, és ez téves táplálékválasztáshoz vezet, ami nemhogy elősegíteni, hanem hátráltatja a fogyás folyamatát. A tisztánlátás végett összegyűjtöttük azokat az élelmiszereket, melyeket a sikeres fogyás érdekében szigorúan tiltólistára kell tennünk!
1. Mikrós popcorn
Persze, ki tudna ellenállni egy tál meleg, gőzölgő, vajas popcornnak? De ha jót akarsz magadnak, inkább mellőzd, ugyanis a mikrós popcorn tasakjai egy igen karcinogén anyagot tartalmaznak, mely növeli a rák kialakulásának kockázatát. Egy 100 grammos mikrós popcorn akár 450 kalóriát is tartalmazhat.
2. Saláta feltétek
A kereskedelemben található saláta felétek (bacon-kockák, sajtok, roppanós krutonok) nagyon sok adalékanyagot tartalmaznak, így ha teheted minél természetesebb forrásból származó anyagokat használj fel a salátád ízesítéséhez. Sőt, ha kedved támad egy kis salátához készítsd el te magad otthon, öntetnek pedig használj olívaolajat.
3. Protein-szeletek
Habár elsőre egészségesnek hangzik, a protein-szeletek tömve vannak zsírokkal és finomított cukrokkal. Alternatívaként készíts te magad otthon protein-szeletet, temérdek receptet találsz az interneten.
4. Tésztafélék
A tészta szerelmesei most inkább forduljanak el, de maga a tészta masszája finomított lisztet és ezáltal rengeteg szénhidrátot tartalmaz. Válasszunk inkább teljes kiőrlésű lisztből készült tésztaféléket.
5. Instant zabkásák
A kis tasakokban kapható zabkásák fabatkát sem érnek, telis-tele vannak cukrokkal és ízfokozókkal, így aki a zab egészséges tulajdonságai miatt enné, az válasszon valódi zabot és azt készítse el, ráadásul olcsóbban is juthat hozzája.
6. Csökkentett energiatartalmú italok
Habár kevesebb cukrot tartalmaznak, mint a többi társaik, viszont édesítőszerek és ízfokozók tömkelege található bennük. Tégy magadnak egy szívességet és igyál inkább egy pohár vizet.
7. Gyümölcslevek
Amit nem igazi gyümölcsből préselnek az nem is méltó a gyümölcslé megnevezésre. A dobozos üdítőket száraz porokból és vízből készítik, így kevés közük van az igazi gyümölcsökhöz, arról nem is beszélve, hogy rengeteg cukrot tartalmaznak.
8. Gyümölcs/zöldség csipszek
Attól, hogy valami zöldségből, vagy gyümölcsből készül, még nem jelenti az, hogy egészséges. Mindenképp ellenőrizd a címkén, hogy még milyen adalékanyagokat tartalmaz.
9. Sport italok
A sport italokat, ahogyan a neve is jelzi, a sportolóknak találták fel, ha intenzív testmozgás és edzésprogram nélkül iszod, csak fölösleges kalóriákat viszel be a szervezetedbe.
10. Müzlik
Az apró ízesített golyócskák, annak ellenére, hogy finomak, nem sokat érnek, ha tudatosabban szeretnénk táplálkozni. Magas só és cukortartalommal bírnak, és rendkívül egészségtelenek.
11. Zsírcsökkentett joghurtok
A legtöbb joghurt akár függőséget is kiválthat, nem is beszélve az összetételükről. Ha teheted, inkább válassz görög-joghurtot.
12. Ropik
Minden party alap-nasija a sós pálcika, ám a nassolnivaló óriási mennyiségű glutént tartalmaz, a glutén pedig gátolja a fogyást.
13. Konzerv gyümölcsök
A konzerv gyümölcsöket szirupban tartósítják, ami tele van cukorral és tartósítószerrel.
14. Margarin
Inkább válassz vajat, az kevésbé tartalmaz adalékanyagokat.
15. Trükkös „teljes kiőrlésű” kenyerek
Minden esetben tájékozódj az összetevők listájáról, mert nem minden teljes kiőrlésű pékáru egészséges.
Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!