2022. 09. 19
Több mint 10 000 évvel a rizs elterjedése előtt a kínaiak legfőbb terménye volt. Németország területén már a Római birodalom idejében is termesztették. Ázsiában és Afrikában ma is az alapélelmiszerek között szerepel… és nem véletlenül! A kis gabonagolyók élettani hatásai csodálatosak a bennük lévő rengeteg ásványianyag, nyomelem és vitamin miatt.

2022. 10. 26
A gerincünk fontos szervünk, ami egy életen át támogat minket. Ha kellő figyelmet fordítunk rá, a problémák nagy részét megelőzhetjük, ha pedig megbetegszik, akkor az alábbi eljárások, módszerek segítségével enyhíthetünk a panaszokon.

2022. 10. 26
A következőkben a gerincpanaszok megelőzéséhez, illetve a már kialakult gerincbetegségek kezeléséhez adnunk néhány jó tanácsot.

2022. 11. 30
A galagonya évszázadok óta nagy népszerűségnek örvendő növény, ám sok helyen nem gyógyhatása miatt tartották, hanem a birtok határát kijelölő kerítésként alkalmazták. A szúrós, akár 9 méteresre megnövő galagonyabokor fehér virágaival valamint piros bogyóival szép látványt és erős védelmet nyújt. Egy ideig a balszerencse és a halál szimbólumának tartották, mert a néphagyomány szerint galagonyából készült Krisztus töviskoronája. Mindez nem akadályozta meg a régieket abban, hogy vizelethajtásra, vesegyógyításra és húgykőoldásra használják. A legfontosabb alkalmazási területét a szívproblémák jelentik, innen ered népies neve: a szív kenyere. A szív- és érrendszeri betegségek egyik fő gyógyszere. Látványos eredményhez sokáig kell fogyasztani, a klinikai vizsgálatok szerint minimum hat hét szükséges a pozitív változásokhoz. A galagonya teája tehát kivételes abban a tekintetben, hogy hónapokig, akár évekig lehet inni mellékhatások nélkül. A teájához a virágját, a levelét és a gyümölcsét is felhasználják.

2023. 02. 24
Ez a sorozat a szinkrogimnasztikáról és a Kulcs módszerről szól. Egyszerűen, közérthetően. Haszáj Alijev doktor módszere. Olvassák és használják! Napi 5 perc könnyű szinkrogimnasztika és pár perc lazítás a Kulcs módszerrel. Csak ennyi? Olvassák figyelmesen, mert itt sokkal többről van. Ebben a részben a módszer kialakulásáról és elméletéról olvashatunk, a további foly

2022. 10. 26
A fokhagyma a liliomfélék családjába tartozik, hozzánk keletről, a sztyeppékről érkezett. Az orosz népi gyógyászatban négy dolgot vetnek be az öregedés ellen: a fokhagymát, a vöröshagymát, a hajdinát és a virágport. „Orosz penicillinnek”, sőt életelixírnek is nevezik. A fokhagyma olyan szerepet tölt be a magyar népi gyógyászatban, mint keleten a ginseng, ezért „magyar ginsengnek” is szokták hívni.

2022. 09. 13
A gyomorral ellentétben a máj ritkán jelzi közvetlenül, ha nehézségei vannak. Közvetetten jelez azonban, ha működése zavarokba ütközik. Bőrirritáció, gyenge látás, emésztési problémák, vastagbél problémák, rendszertelen menstruáció, visszatérő fejfájás, súlygyarapodás, fáradékonyság, légzési nehézségek, memória- és koncentrációs zavarok, ízületi bántalmak vagy súlyosabb betegségek: szívbetegségek, rák, cukorbetegség, Alzheimer kór, csak hogy egy párat említsünk, nem fordulna elő, ha a máj optimálisan működne.

2022. 10. 11
Az évtizedek óta a beleinkben rothadó párizsi, macisajt és műanyag hegyek csak fizikai kivetülései annak a töménytelen megalkuvásnak, hibás tudásnak és a mesterséges világnak, amiben felnőttünk. Miattuk nem tudjuk befogadni az éltető, a testünket – lényünket valóban tápláló külvilági erőket ideje, hogy megszabaduljunk tőlük.

2022. 10. 03
A kenyér a magyar ember táplálkozásában évszázadokon keresztül központi helyet foglalt el. Az alföldi kenyér már a 18. században európai hírnevű volt. Nyugati utazók ámulattal írtak különleges finomságáról, hatalmas méreteiről, amelyek mindvégig a magyar házikenyér jellegzetességei maradtak. A kenyérsütés összetett munkafolyamat, amit a régi időben minden lánynak meg kellett tanulnia, még a férjhezmenetele előtt. Ma már sajnos csak a falun élő, igen idős korosztály emlékezhet egyáltalán az igazi házikenyér sütésének fortélyaira, de kis utánajárással tőlük még elsajátítható minden.